19. kolo, liga

Nakon niza nesretnih i loše odigranih utakmica, i glupo izgubljenih bodova, napokon jedna utakmica u kojoj su momci iz Gata pokazali ne samo da mogu i znaju odigrati, već su i došli do pobjede, i vrlo važna tri boda u borbi za opstanak.

Piše: Ante Guzić
19. kolo lige u Omišu

Mnk Gata-Bilbao, 1:0

Gata-Lozančić, Očasić, Borovac, Kuvačić, Proso, Radmilo, Renato,Lučić, Generalić

Ušlo se  čvrsto u utakmicu, i u startu se vidilo da su ovaj put, za razliku od prijašnjih igrači Gata igru shvatili puno ozbiljnije, pa se nije srljalo bez smisla, i što je najvažnije odigralo se  solidno obranu, što je i presudilo utakmicu. U prvom poluvremenu najveći problem je bio što se falilo par zicera, pa se zato na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 0:0. Momčad Bilbaa je teško dolazila do prilika, ali dva puta su zaprijetili, ali ne previše opasno. Loza je to rutinski obranio.
U drugom poluvremenu dolazi do dodatnog poboljšanja u igri, Bilbao je ukopan, a iz mnogih akcija koje su se redale logično je bilo da se zabije, i tako se dogodilo, u dvadesetpetoj  minuti Gata postavljaju rezultat na 1:0, i tako ostaje do kraja utakmice.