Ukupna površina koju zahvaćaju radovi je 340 m2, od čega je 254 m2 zelena površina, 62m2 je popločana šetnica, i dodatno, po želji ako se urede pločnici sa strane ceste još 140 m2 asfalta.
Vrsta radova, kaladrmavanje i nasipanje otoka, popločavanje rubova kamenim blokovima u iznosu 82m dužna
, popločavanje šetnice, i zasađivanje zelenila. Zelenilo odabrano za zasađivanje je obična živica, agava, ili brnistra te lavanda, stabla po dogovoru ili izboru, ali hrast, orah ili murvar poradi hlada. Uglavnom sve odabrano bi trebalo bit u duhu dalmacije i poljica.
Dodatni elementi koji bi činili ovo mjesto kao idealno za okupljanje i zaustavljanje čine 7 klupica i fontana, koja je ovdje prikazana kao primjer ali naravno može biti u duhu domaćih i vrlo jednostavnih za ugradnju. Osvjetljenje koje je prikazano, je usmjereno prema vani, radi intime koju ovo mjesto pokušava zadržat ali isto tako omogućit da se može normalno funkcionirati u kasnim satima, također ove lampe na prikazu ne moraju biti ove već po dogovoru prilikom samog izvođenja radova.
Također u pozadini, prema glavnoj cesti iza živice je ostavljen prostor za spomenik, koji opet prema dogovoru možemo i nemoramo postaviti. Osvjetljenje za spomenik i unutar samog parka bi činile male podne led svjetiljke koje bi intimno osvjetljavala prostor ne narušavajući mir.
Iskoristivost.
Prostor bi se najviše koristio kao mjesno okupljalište, i kao odmorište svim putnicima koji bi mogli tu pronaći malu oazu vode i informacija, jer da bi dodatno privukli prolaznike na ovo mjesto mogli bi lako ukomponirati mali info pult, gdje bi se mogli oglašivati svi zainteresirani. Također trafika ili mali štand sa domaćim proizvodima, tipa vino rakija soparnik.
Struja odnosno voda za prostor bi trebala bit osigurana sa postojeće mreže u blizini, i ovisno o komplesnosti i volji, može se lako ukomponirati u ovaj mali idejni projekt, irigacijski sustav za zalijevanje je zamišljen na način da se iz funtane koja je tu, koja se može aktivirati senzorom ili koja bi radila non stop, pumpama vodi do površine putem mreže cijevi koje bi se instalirale prilikom nasipanja sloja zemlje. Taj zatvoreni krug nebi zahtjevao dodatni monitoring, jer bi bio automatski zatvoreni sistem sa minimalnom potrošnjom vode. Ovo je otvoreno za diskusiju i može se napraviti naknadno.
Galerija slika uređenja trokuta na bazenu